رمان جوی لانگ: یک خیال پرداز

رمان جوی لانگ

رمان جوی لانگ: یک خیال پرداز، اولین رمان انگلیسی نشر فاناگوریا است که توسط ماری لو، نویسنده سرنادی برای طلوع نوشته شده است. این رمان به زندگی حیرت انگیز مردی بیست و هفت ساله به نام جوی لانگ می پردازد؛ کارمند دون پایه یک آژانس بازیگری با ملیتی چینی- آمریکایی که بازیگر نقشهای دست چندم هالیوودی است. او تنها رویایش این است که برنده جایزه اسکار شود و نامش بر پیاده روی مشاهیر هالیوود نقش ببندد. جوی، از میان خیالبافی های روزمره اش، خود را از چین به آمریکا می رساند. اما آیا دنیای هالیوود می تواند سرپناه خوبی برای یک مرد تنها باشد؟ آیا جوی لانگ می تواند از هجوم امواج نژادپرستانه دنیای اطرافش جان سالم در ببرد؟

از بین تمام زنان دنیا، جوی تنها و تنها به یک زن دلبستگی دارد. ستاره رویاهایش، مریلن مونرو. جوی که روزها و سالها با خیال ستاره محبوبش سر کرده است، دنیا را به طرزی شگفت انگیز سرشار از شک و تردیدهای احمقانه می بیند. دنیای خاکستری بیرون برایش همانقدر کمدی است که فیلمهای سیاه و سفید سینمای صامت. شخصیت او را هاله ای از غم و اندوه احاطه کرده است که به شکل نفرتی غریزی و سرکوب شده نمود پیدا می کند.

رفتار چاپلوسانه و نمایشی جوی با طنزی که در حرفها و رفتارش دیده می شود، روی خشم و اندوهش سرپوش می گذارد… گویی جوی لانگ محکوم است تا ابد دیواری بین دنیای حقیقی و دنیایی که خودش ساخته، بکشد. اما سرنوشت این مرد تنها چه خواهد بود؟ آیا می تواند از دنیای خیال به واقعیتی که روزی از آن فرار کرده است، باز گردد؛ یا رویاهایش او را فرو خواهند بلعید؟

در ادامه، بخش آغازین رمان جوی لانگ را با همدیگر می خوانیم:

Not all disabilities can be seen to the eye.

Disability. What a strange word. Joy Long tasted the word gently on his tongue. The letter D had a weird unpleasant taste; something like the smell of Marlboro smoke. Yes, just as perfect and ideal. The problem was not Joy Long did not know what to do. The problem was he could not find a way to survive. In recent years, he had thought too much about it. He could write a ten thousand words article about his problem to publish in the California Academy of Literature and Art, and the newspapers would write hot reviews about it! Oh no, Joy Long knew this would not be the end of his problems. No matter how tired he was, his brain kept thinking, all the time, non-stop. The stunning piece of gray rubbish, which had crept up between those strong, secure white bones of his skull never stopped speaking.

جوی لانگ در آغاز کتاب، پس از سه سال دست و پا زدن سرانجام موفق به گرفتن نقش اول می شود. اما با حیرت تمام در می یابد که فیلم سینمایی ای که قرار است او را به تمام دنیا بشناساند، یک فیلم معمولی نیست، بلکه…! جوی به زودی می فهمد که درباره موضوع فیلم اشتباه کرده است و این نقش قرار است زندگی او را دگرگون کند… اما این تغییر، خوب است یا بد؟

یادداشت مولف درباره رمان جوی لانگ

رمان جوی لانگ به دلیل به کار بردن لغت های ناپسند، عامیانه و غیر محترمانه و موضوع داستانی خاص آن به هیچ وجه برای افراد زیر 15 سال مناسب نیست. این کتاب مختص بزرگسالان است و از آنجایی که موضوع داستان درباره نژادپرستی، بیماری های روان و شکست های عاطفی است، خواندن این کتاب به نوجوانان و افراد حساس توصیه نمی شود.

دانلود رمان جوی لانگ

برای مطالعه رایگان این کتاب می توانید به کانال تلگرام نشر فاناگوریا مراجعه بفرمایید.

کتاب به صورت هفتگی، فصل به فصل و به زبان انگلیسی در کانال تلگرام نشر فاناگوریا در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

error: This Content is protected